Mesajı Okuyun
Old 24-03-2016, 20:29   #1
Av.Gümüş

Varsayılan Tahliyede İnfaz Sorunu

Merhabalar

Müvekkilimin biri günün birinde elinde bir kira sözleşmesi ile çıktı geldi. Ofisinde kiracı olan şahsın kira bedellerini ödemediğini söyleyerek tahliyesini talep etti. Kira sözleşmesinde bir sıkıntı olup olmadığını sordum, sözleşmenin düzgün olduğunu söyledi.

13 Örnek icra takibini başlattık kira sözleşmesinde yazılı adreste usulüne uygun tebliğ ettik takibe bir itiraz gelmeyince tahliye davası açtık... Tahliye davasında da aynı adrese tebligat yaptık yine usulüne uygun olarak tebligat yapıldı. Sonrasında bizim lehimize karar çıktı ve tahliye kararını aldık. Karar da aynı şekilde usulüne uygun tebliğ edildi. Kararı beğenmeyen davalı kararı temyiz etti...

Ben güle oynaya kararı icraya koydum ve tahliye için işlemlere başladım. Tahliye için icra memuru ile birlikte gittiğimizde farkettik ki sözleşmede bina numarası ve iç kapı numarası hatalı yazılmış. Doğal olarak tahliye kararı da hatalı çıkmış. Ne yaptık ne ettikse icra müdürlüğüne tahliyeyi yaptıramadık... Hakim ile konuştuk olmadı, tavzih yapalım dedik olmadı. Yıldık bittik...

Aklıma gelen tek çare; tekrardan bir takip başlatmak oldu. Fakat bu seferde derdestlik ile karşılaşırmıyız bilmiyorum. Bu konuda başkaca bir yol aklına gelen meslektaşların yardımını rica ediyorum.