Mesajı Okuyun
Old 04-02-2016, 16:10   #1
Av.PUDY

Acil imar durumunda değişiklik ve belediye sorunsalı

merhaba arkadaşlar; tamamen yabancı olduğum bir konu şuan masamda o bana bakıyor ben ona Hemen konuya geçeyim ben; müvekkil şirket ihale ile maliye hazinesinden arazi satın alıyor ve mevcut özelleştirme idaresi evraklarında imar plan değişikliği ile imar durumunda konut ve turizm alanı ve konut alanı olarak 5 kat emsal 0.90 verilmiştir.Askı ilan süresinde de itiraz olmamış ve kesinleşmiş. Müvekkil satın aldıktan sonra belediyeye başvuruyor inşaata başlamak amacıyla ve gereken evrakları tamamlamak için ve belediyede imar durum belgesinde imar planının çok farklı olarak 3 kat ve 0.50 verdiğini öğreniyor. Arada mağduriyetin giderilmesi için özelleştirme idaresi ile belediye yazışmaları vs oluyor tabi tarihlere baktığımda 60 günlük süreler kaçmış durumda idare mahkemesine dava için. ( baktığım kadarıyla elimdeki evraklarda eksiklikte var yada ben konuya hakim olamadığım için bana öyle geliyor)Ben bu durumda nasıl hareket edebilirim müvekkilin zararı söz konusu hemde bayağı bir büyük maddi kaybı var hayaller ve gerçekler 5 katlı motel yaparım vs şeklinde konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlarım varsa sevinirim..umarım anlatabilmişimdir konuya çok uzak olduğum için anlaşılabilme olasılığım düşük olabilir