Mesajı Okuyun
Old 30-01-2016, 11:02   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka Davasi Ve Yakalama

Eşim ben hamile iken beni aldatmaya başladı. Doğumdan hemen sonrada beni bebeğimi ve 3 yaşındaki kızımı darp ederek sokağa attı. Evin eşyalarınıda nakliye aracı tutup annemin evine gönderdi. Nakliye ücretinide ödememiş .Adıma işyeri açmıştı. Kullandığı çekler var. Vergi dairesi borçları ve çek borçları bana geliyor. Bugüne kadar hiçbirini ödeyemedim. Soldan felçlik geçirdim .İş yeri benim adına olduğu için onu birşey bağlamıyor.Önce boşanma davası açtım. Karşıma çıksın belki utanır diye. Ama mahkemede oda boşanmak isteyince ben şok oldum. Hakim boşanmak istemiyorsan nafaka bağlanır,davan nafaka davasımı diye soru. O an o soruya evet dedim.Boşanmadık. Hakme işim gücüm,malım mülküm yok. Adıma hiçbirşeyim yok. İŞ yaptım battım. Dedi.Buna karşılık Hakim 830.000TL nafaka bağladı. bana ve 2 çocuğuma. 3 yıl sonrada gururumdan boşanma davası açtım. Birlikte yaşadığı kadının adını vererek. Maddi manevi haklarımı saklı tutarak. Çünkü baronun atadığı avukat,maddi manevi hak talep etmem için , ne kadar istiyorsam onun üzerinde bir yüzde ile para yatırmam gerektiğini söyledi. Buna gücüm yoktu. Haklarımızı saklı tuttuk. 2012 yılında boşandım. Halen bir kuruş nafaka ödemedi. Mernis adresi yok. Babasıda polis ti . Bu yolları iyi biliyor adam yakalanmıyor. Yakalamada zaman aşımı süre 2 yılmış. 2 yıl önce açtığım davaların hiçbirine yakalama çıkmıyormuş. Alacağım baki kalıyor ama adam zaten ödemiyorki.Ben 3 ay ara ile nafaka davası açmaya devam ediyorum. BU arada bir 3 aylık yakalamasıda düşmüş oluyor her seferinde. . Şimdi bu adam bugün yakalansa 2 yıl mı yatar yoksa son 3 ayı yatırıp çıkarmı?. Birde masrafları, cezaevi giderlerini bana yatacak olan nafakadan keseceklermiş. Bu adil değilki. Veya doğrumudur bu.Ben maddi manevi haklarımı saklı tutmuştum. Şİmdi bu kadınla birlikte yaşamaya devam ediyor. Piyasayı birlikte dolandırmışlar.Haklarında kimse yi birşey söylemiyor. Benim maddi manevi alacağım halen duruyormudur? Bu adamın yakalaması olduğu halde gidip evlenebilirmi?. Evlenirken yakalaması varmı diye bakıyorlarmı ?Sorularıma cevap yazarsanız sevinirim.Ona göre yol izlerim