Mesajı Okuyun
Old 02-01-2016, 21:18   #5
Av.Harun B.

Varsayılan Süreç

Yeni yılın ilk günlerinde geldiğim aşamayı paylaşmak istedim, bilgi edinme yolundan da bir sonuç çıkmadı, yine duyuruları takip edin demişler. Bir meslektaşımın aynı durumu 1 yıl önce yaşadığını ve stajyer avukatlık dönemini prim borçlanması yoluyla SGK'ya ödediğini (yaklaşık 4bin TL den bahsetti) ve bu şekilde 360 gün primi tamamlamış olduğunu ve eşinin tayin olduğunu söyledi. Farklı bir tanıdığım ise yukarıda linkini paylaşmış olduğum meslektaşımız gibi telaş yapmayın zaten mebbis ekranı sizden öyle bir şart aramayacak sorunsuz başvuracaksınız dedi.

Sonuç olarak,2016 yılına girdiğimiz şu günlerde sistemin hala insanı aciz bırakması çok acı. Kendi adıma öncelikle mebbis ekranına bakacağım açıldığı zaman eğer 360 gün prim şartı onay kutusu kendiliğinden kaybolursa bu şekilde ekran görüntüsü alıp gideceğim ilçe milli eğitime, bu şekilde olmazsa ilçe milli eğitim müdüründen başlayıp şef-şube müdürü il milli eğitim müdürü kimi bulursam anlatacağım yine sonuç alamazsam SGK'ya stajyer avukatlık dönemini borçlanıp o şekilde deneyeceğim. Şimdilik bu kadar. Yakında zaten özür durumu atama kılavuzu yayınlanır, inşallah orada açık bir şekilde serbest avukat için 360 gün şartı olmadığı yazılır. Saygılar.