Mesajı Okuyun
Old 18-12-2015, 15:20   #1
nephilis

Varsayılan Süre Tutum dilekçesinde Tehiri icra talebinin belirtilmemiş olması ??

Sayın meslektaşlarım, öcelikle herkese iyi çalışmalar ve şimdiden iyi haftasonları dileyerek soruma geçmek istiyorum. Sorum şu;
İş mahkemesinde lehimize sonuçlanan işçilik alacakları ve tazminat davasında davalı vekili karardan sonra mahkemeye vermiş olduğu süre tutum dilekçesinde tehiri icra talep etmemiş fakat sonradan sunmuş olduğu ek (gerekçeli) temyiz dilekçesinde Tehiri icra da talep etmiş ve alacaklarımızı takibe koymuş olduğumuz icra dosyasında müdürlükçe borçluya (davalı) borçluya tehiri icra kararı getirmesi için 90 günlük süre verilmiştir.

1-) Süre tutum dilekçesinde tehiri icra talep edilmemiş olması tehiri icra kararı verilmesine engel değil midir?
2-) Yargıtayın sanki bu yönde kararları olduğunu hatırlıyorum. Nasıl ki süre tutum dilekçesinde mürafaa talep edilmezse tarafın daha sonra mürafaa taelp hakkı olmuyorsa sanki Yargıtay'ın tehiri icra kararı verilebilmesi için de tehiri icra talebinin süre tutum dilekçesinde belirtilmesi aksi taktirde tehiri icra talebinin reddedilmesi gerektiği yönünde kararları vardı sanki. (Benim aklımda bu şekilde kalmış)

İyi çalışmalar..