Mesajı Okuyun
Old 25-11-2015, 13:40   #2
Av.mehmet.av

Alıntı:
Yazan furugferruhzad
Davamız iş kazası sebebiyle ölüm nedeniyle destekten yoksun kalma ve manevi tazminat davası.Kusur durumuna göre ölen kişi(%25) şirketin ortağı gerçek kişi(%75)kusurlu.Dava gerçek kişiye ve ltd şirkete karşı açıldı dava devam etmekte.Dava devam ederken dava konusu alacağımız için ihtiyati haciz talep ettiğimde(şirketin iflas halinde olmasından veya tasfiye halinde olmasından endişe duyarak ticaret siciline yazı yazılmasını da talep ettim) ticaret sicilinden gelen cevabi yazıda davalı şirkete ait bir vergi numarası bildirildi.Ben dava dilekçemde davalı ltd şirketin adresi olarak kazanın meydana geldiğinde işyerinin bulunduğu yer olan lapseki'yi göstermiştim.Sicilden gelen yazıya göre ltd şirketin adresi manise alaşehir olarak belirtilmiş gerekli yazılar yazıldı bir malvarlığı çıkmadı yine davalı gerçek kişi adına internetten yaptığım araştırmada bu sefer ortak kusurlu gerçek kişiye ait başka bir vergi numarası ve vergi dairesi çıktı.(Salihli vergi dairesi)ne yapacağımı şaşırmış durumdayım davalılar davaya bir kez katıldılar daha sonra hiç katılmadılar başvurabileceğim bir hukuki ya da cezai yol var mı?Teşekkürler.
Paylaşımınızdan anladığım kadarı ile davayı SGK'ya yöneltmemişsiniz. Bazı şartların varlığında ve bazı alacak kalemleri için davayı SGK'ya da yöneltmenizi tavsiye derim. Ayrıca aylık bağlama talebiniz de olmuştur muhtemelen