Mesajı Okuyun
Old 16-03-2007, 22:29   #4
judgeee

Bugün Asliye ceza mahkemesi tarafından da itirazım yerinde görülmeyerek müvekkilimin tutukluluk halinin devamına dair verilen karar kesinleşti. Hakim beyle görüşmemde ve verdiğim dilekçede savcılığın şüphelinin tahliyesini mahkemeden isteyemeyeceğini, bir usul hatası yapıldığını, şüphelinin ancak savcı tarafından resen serbest bırakılabileceğini belirttim. Hakim bey bu konuda haklı olduğumu savcılığın resen şüpheliyi serbest bırakması gerektiğini ancak kendisinin sadece dosyanın kapsamına bakarak karar verebileceğini söyledi. Bende kendisine gereken hertürlü işlemi ve şikayeti yapacağımı söyledim. Bana verdiği cevap bu konuda haklı olduğum, bu başvuruları yapma hakkım olduğu ve hatta bunun haktan öte görevim olduğu şeklindedir. Ben pazartesi günü yapacağım başvuruyla müvekkilimin 16 gün hakim kararı olmadan tutuklu kaldığını, ayrıca savcının bir şüphelinin serbest kalmasını istiyorsa bunu mahkemeden istemeden kendiliğinden yapması gerektiğini, dosyada savcılığın tahliye talebinin bulunması nedeniyle müvekkilimin derhal serbest kalması gerektiğini beyan edeceğim. Sonrasında tazminat davası açacağım ve gerekli suç duyurularında bulanacağım. Kanunlar ülkemizde tam olarak uygulanmadı ve halada uygulanmıyor. Avukatı olan bir şüpheli bu muamelelere maruz kalıyorsa artık gerisini siz düşünün... Bu konuda yapabileceklerim konusunda bir tartışma ortamı yaratırsak çok sevinirim... Benimde gözümden kaçan noktalar var ise bunları görmüş olurum. Herşey için tekrar çok teşekkür ediyorum.