Mesajı Okuyun
Old 02-11-2015, 17:45   #4
Bukowski

Alıntı:
Yazan H. Ozan
İdare Mahkemesi'nde açtıysanız hukuki el atma söz konusu diye anlıyorum. Bu Kamulaştırma Kanunu'nun Geçici 6. maddesi kapsamında bir davadır. İlgili hükme göre bu hüküm kapsamındaki davalarda her türlü vekalet ücreti maktudur.

Dolayısıyla talebinizi istediğiniz tutara kadar artırın. Mahkeme daha düşük bir tutara hükmetse bile aradaki fark üzerinden nisbi vekalet ücreti doğmaz.

Bilirkişi raporundaki tutara uygun olarak artırırsanız bir daha artıramazsınız (İYUK 16/4).

Yanlış mı düşünüyorum? Gelişmeleri paylaşabilir misiniz? Yakında ben de benzer bir durumla karşılaşacağım.

Evet Sayın Meslektaşım hukuki el atma mevcut bu davada. Aslında bizim için bu vekalet ücreti nisbi ne yazık ki. Anayasa Mahkemesi tarafından harç ve vekaletlerin maktu olacağını düzenleyen 6487 sayılı kanunun iptal edilen fıkrası "bu madde derdest davalara da uygulanır" fıkrası. Bizim davamız bu kanunun yürürlüğe girmesinden önce açılmış bir dava. Bu sebeple zaten bu kanundan yararlanamıyor. Bu yüzden bizde nisbi harç söz konusu. Bu hafta içinde ıslah etmemiz gerek mahkeme süre verdi.
Bakıcaz artık bir şeyler düşünücez