Mesajı Okuyun
Old 31-08-2015, 16:36   #2
Gemici

Alıntı:
Selam,
Almanyada 16 yıldır evliyim.eşim beni ortak evimizden attı.ne yapabilirim.tekrar evime ve çocuklarıma dönüp eşimi evden uzaklaştırmak istiyorum.
Sayın Konuk,
Evden atılmadan önce geçimsizlik ve şiddet söz konusu oldu düşüncesindeyim. Bu durumda takip edebileceğiniz en iyi yol bir kadın sığınma evine gidip orada kalmak. Oradaki sosyal hizmet uzmanları size yardımcı olurlar.

Eşinizin evden atılıp evin size ve çocuklara bıraklıması mahkemenin verebileceği bir kararla olur ancak. Bu kararı aldırabilmek için takip edeceğiniz en uygun yol bir avukata danışıp avukat vasıtası ile dava açmak olacak. Avukat ve mahkeme ücretlerini ödeyecek mali gücünüzün olmadığını zannediyorum. Eğer durum belirttiğim gibi ise, avukata paranız olmadığını ve masrafların devlet kasasından ödenmesi (Prozesskostenhilfe) için dilekçe vermek istediğinizi belirtin.

Almancanız yeterli değilse, kadın sığınma evi ve avukat bulmada Size yardımcı olabilirim. Genelde Almanyanın birçok kentinde Türkçe bilen avukatlar var. KAHDEM'e email adresiniz bildirirseniz Size bulunduğunuz yere yakın kadın sığınma evi ve avukat adresi bildirebilirim.

Saygılarımla