Mesajı Okuyun
Old 27-07-2015, 10:30   #9
Analiz

Alıntı:
Yazan Admin
Kiraya verilen yerin neresi olduğu konusunda taraflar arasında bir ihtlilaf mı var ki bu konuya takılıyorsunuz?

Kira sözleşmeniz yazılı değil, sözlü bir kira sözleşmesi de olabilirdi, bu durumda sadece mecurun adresi değil, sözleşmeyle ilgili hiçbir unsur elinizde yazılı olmayacaktı ama takdir edersiniz ki yine de örnek 13 gönderecek veya dava açabilecektiniz.

Burada bence tek dikkat edebileceğiniz nokta takip sonrası açacağız davayı icra mahkemesi yerine Sulh Hukuk'ta açmayı değerlendirmek ve böylece davada yazılı delillere mahkum olmayıp daha geniş ispat olanaklarına sahip olmak.

Sayın Admin;öncelikle cevap için teşekkürler.Meslekte henüz yeni olduğumdan dolayı ve hata yapmak istemediğimden,müvekkilide yanıltmak istemediğimden dolayı soruyorum.
Öncelikle kiraya verilen yerin neresi olduğunda bir ihtilaf yok.Benim tek derdim kira kontratında tahliye isteminde bulunacağım yerin adresinin olmaması.
Önümde 2 seçenek var sanıyorum.
1-Ödenmeyen kira bedelleri ile birlikte tahliye talepli örnek 13 yolladğımda tahliye edilecek yerin de adresini talebime eklemek.Ardından itiraz olmazsa tahliye davası açtığımda Hakim 'in ben burada adresi görmedim diyebilir mi sorusu.(Eğer bu şık olursa ve hakim icra hukuk mahkemesinde sadece önüne konulan delillerle-yazılı- hareket edeceğinden ve sözleşmede de mecurun adresi olmadığından RED kararı verebilir mi?)Yok eğer itiraz ederse ne yapmam gerektiği? Sanırım o zaman davamı Sulh Hukuk damı açmalıyım?
2-Bir ihtarname yollayarak 30 günlük itiraz süresinden sonra Sulh Hukuk Mahkemesine dava açtığımda sanırım icra hukuktan daha fazla hareket alanım olacak ancak bu seferde dava uzayacak sanırım (Örnek keşif isteyebilecekmiyim ?)Çok araştırdım ama konu ile alakalı bir karar bulamadım.

Açıkcası yanlış yapmak istemiyor ve benim özen yükümlülüğüme yakışır bir şekilde ve hakime de fazla bir araştırma alanı bırakmadan (yani usul ekonomisine hizmet) belgeleri önüne koyup işi seri bir şekilde bitirmektir.