Mesajı Okuyun
Old 16-06-2015, 07:42   #1
sebepsiz zenginleşme

Varsayılan zamanaşımı işçi alacağı davası türü ne

HMK yeni çıktığı dönemde seminerlerde işçi alacağının belirsiz alacak dava türünün örneği olduğu söylendi ayrıca artık fazlaya ilişkin hakkkımız saklı cümlesine dilekçenizde yazmasınızda olu denildi bende bu dönemde işçi alacağı davamı fazlaya ilişkin haklarım saklı kalmak kaydıyla cümlesiyle açtım ıslah yapmadım dedimki belirsiz alacak davası olarak açtığım davamı değerini artırıyorum hayır dedi hakimde sen kısmi açmışsın hayır hakim bey dedim ayrıca aynı tarihte arkadaşım işçi alacağı dava açtı bir iş mahkemesi dedi ki davanızın türü nedir tensiple bize sordu sizde sorsaydınız biz gene belirsiz derdik bu sefer arkadaşının dava dilekçesi muğlaksa bizde sorarız senin ki açıktır dedi işçinin alacakları zamanaşımına uğratmamak için bana İşçilik alacaklarının BELİRSİZ ALACAK DAVASI OLDUĞUNU GÖSTERİR KARAR YOLLAR MISINIZ

2.Hakime işçi alacaklarının zamanaşımına uğramadığını göstermek için bu kararı sundum gene bozguna uğrattı beni bu karar 9 H.D'nin kararı değil dokuz olsaydı dikkate alırdım sorum şu 4.tekiler Hakim değil mi?Aşağıdaki kararın başında 9 HD.yazan şeklinde karar elinde bulunan varmı?
Yargıtay 4.H.D 2011/11327eSAS SAYILI KARARINDA DAVA DLEKÇESİNDE FAZLAYA İLİŞKİN HAKLAR SAKLI TUTULARAK İSTEMDE BLUNULMUŞ BİLİRKİŞİ RAPORUNDAN SONRA İSE ISLAH DİLEKÇESİ VERİLMEK SURETİYLE TALEP SONUCU ARTIRILMIŞTIR.dAVACININ ISLAH DİLEKÇESİNDE İLERİ SÜRDÜĞÜ İSTEM ,YENİ BİR DAVA NİTELİĞİNDE OLMAYIP DAVA DİLEKÇESİNDEKİ İSTEK SONUCUNUN ARTIRILMASI BİÇİMİNDEDİR.bU NEDENLE SADECE DAVA DİLEKÇESİNE KARŞI İLERİ SÜRÜLEBİLECEK OLAN ZAMANAŞIMI İTİRAZI ISLAHA KARŞI İLERİ SÜRÜLEMEZ