Mesajı Okuyun
Old 14-05-2015, 13:07   #1
Av.Emre YILDIRIM

Varsayılan Pert Kayıtlı Aracın Kazasız Denilerek Satılması

Değerli meslektaşlarım ve üstatlarım, bu konuda daha önce açılmış olan bir kaç konu başlığını inceledim fakat sorularıma net bir cevap bulamadığım için tekrar bir başlık açmak zorundalığı hasıl oldu, öncelikle yer kapladığım için affınıza sığınıyorum.

İlk vekaletim ve ilk davam olacak hayırlısı ile, kısaca derdimi beyan edeyim.

Müvekkilim bundan yaklaşık 2 yıl önce ikinci el bir araç alımı gerçekleştiriyor. Araç alım satımı konusunda tecrübesizliğinin kurbanı oluyor ve gerek tramer sorgusu gerekse yetkili servis raporu konusunda, hiç bir adım atmıyor. Bir kaç ustaya gösteriyor, sıkıntısız cevabını alıyor. O esnada aracı sigortacıya sorduruyor fakat sigortacının gözünden kaçıyor pert kaydı, nasıl olduysa...

Aradan geçen zaman neticesinde ikinci kez aracı sigorta ettirmek istediği zaman, bir başka sigortacı aracın pert kaydı olduğunu müvekkilime bildiriyor.

Bu hususta, diğer başlıklardan ayrı olarak sormak istediğim şudur ki; geçen 2 yıllık zaman aleyhime ne gibi sonuçlar doğurabilir ?

Bu hususta, net bir biçimde sonuca ulaşan var mı; varsa paylaşabilir mi ? Saygılarımla...