Mesajı Okuyun
Old 10-03-2015, 10:59   #1
aturantorun

Varsayılan Özel Hastanede Görevli Doktorun Tedavi Etmediği Gibi Hakaretvari ve Rahatsız Edici Davranışları..

Merhabalar;
Ben Ağrı ili Doğubayazıt ilçesinde avukatlık yapıyorum. Eşimin 7 haftalık gebeliği bulunmaktadır. 07.03.2015 gecesi eşimin kanaması başlayınca hemen burada bulunan bir özel hastanenin acil servisine başvurduk. Acil servisteki doktora derdimizi anlattık ve düşük tehlikesi olduğundan dolayı kadın doğum uzmanını çağırması gerekliliğini belirttik. Fakat acil serviste görevli doktor kadın doğum uzmanını çağıramayacağını, düşük tehlikesi var ise gelince sanki kürtaj mı yapacak, ben onu çağıramam gece çağırırsam gündüz çalışmaz, nereye başvurursanız başvurun diyerek ne eşime bir müdahelede bulunmuş ne de kadın doğum uzmanını çağırmıştır. Bu hekimlik mesleğine yakışmayan kaba,çirkin ve hasta haklarını aşağılayan tutumu için ilgili doktor hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım fakat sormak istediğim soru şu: bu doktor özel hastanede görevli ve açıkça görevini kötüye kullanıyor, ihmal ediyor ama görevi kötüye kullanma suçunun özgü failinin kamu görevlisi olması gerekiyor. sayın meslektaşlarım sizce bu özel hastanede görevli doktor için görevi kötüye kullanmadan mı şikayetçi olayım yoksa başka bir suç tipine girer mi bu davranışlar? ben özellikle cezai anlamda yargılanmasını istiyorum.iyi çalışmalar herkese kolay gelsin.