Mesajı Okuyun
Old 16-01-2015, 15:18   #7
brn-34

Arkadaşlar ben de belirsiz alacak davası açılamayacağını düşünüyorum. Nitekim kurumdan geriye dönük kesinti dökümleri alınabilir. Kurumun buna yanaşmaması halinde ise suç duyurusunda bulunabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 74.Maddesi “(Değişik: 3.10.2001–4709/26 md.) “Vatandaşlar ve karşılıklılık esası gözetilmek kaydıyla Türkiye’de ikamet eden yabancılar kendileriyle veya kamu ile ilgili dilek ve şikâyetleri hakkında, yetkili makamlara ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yazı ile başvurma hakkına sahiptir.(Değişik: 3.10.2001–4709/26 md.) Kendileriyle ilgili başvurmaların sonucu, gecikmeksizin dilekçe sahiplerine yazılı olarak bildirilir.”

5237 Sayılı T.CK ‘NUN 121.Maddesi - (1) Kişinin belli bir hakkı kullanmak için yetkili kamu makamlarına verdiği dilekçenin hukukî bir neden olmaksızın kabul edilmemesi hâlinde, fail hakkında altı aya kadar hapis cezasına hükmolunur.”

ANCAK BENİM SORMAK İSTEDİĞİM ÖZELLEŞTİRMEDEN ÖNCEKİ DAVA KONUSU K/K BEDELLERİ: BU KONUDA ÖZELLEŞMEDEN SONRA YENİ ÖZELLEŞEN ŞİRKET, ÖZELLEŞTİRMEDEN ÖNCESİ İÇİN TEDAŞ KAMU KURULUŞU OLAN TÜZEL KİŞİLİĞE Mİ DAVA AÇACAĞIZ? YANİ İKİ DAVALI GÖSTERİP ?ÖZELLEŞMEDEN ÖNCESİ İÇİN SADECE TEDAŞI MI SORUMLU TUTMALIYIZ ?