Mesajı Okuyun
Old 05-01-2015, 00:37   #10
Fatih Kabadayı

Alıntı:
Yazan av6935
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin. Bir sorum olacak, yerinde mi bilemiyorum. Hatam olursa bağışlayın. Köyde ikamet ediyorum. Arasıra mektuplar, tebligatlar falan geliyor. Bu tebligatların hiç biri doğrudan bana gelmiyor. Anladığım kadarıyla posta memuru ilçedeki köy kahvesine bırakıyor. Orada bulunanlar zarfı açıp içinde yazanları okuyup, sonra bana getiriyorlar. Oldukça rahatsız edici bir durum.
Yazdıklarınıza göre bunun mümkün olmaması gerekiyor. Bu konu ile ilgili nasıl bir yasal yola başvurabilirim. Nasıl sonuç ortaya çıkar. Şimdiden herkese teşekkürler...

Bazı küçük yerlerde postacılar muhatapların adreslerine gitmez, muhtarlar haftalık postaneye uğrar köyün tüm tebligatlarını alır. Tebligatları muhtar köy kahvesine bırakıyor olabilir. Postane yetkilisiyle görüşerek kendilerinin de bildiği gibi Tebligat Kanuna göre adreste bulunmaz veya imzadan imtina ederseniz ihbarname kapınıza yapıştırılarak muhtara tebligat yapılabileceğini, aksi halde usulsüz tebligatlara ilişkin suç duyurusunda bulunabileceğinizi anlatabilirsiniz. Ayrıca tebliğ saatinde adreste olmamanız sebebiyle muhtara yapılacak tebligatla da ilgili olarak muhtarla görüşüp tebligatları köy kahvesine bırakmamasını söyleyebilirsiniz. Usulsüz tebliğe ilişkin dava açabilir ve son çare olarak da yetkili postacı, muhtar v.s. hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Kolay gelsin.