Mesajı Okuyun
Old 02-01-2015, 18:20   #1
Konuk

Varsayılan Çocuğumu şiddetten korumak istiyorum

Merhaba . Eşim ile boşandık ve dosyamız yargıtay sürecinde. Eşim evliliğin genelinde şiddet uygulayan bir eş ve baba idi. Ben bu şiddetlerin tamaamını dosya kapsamında kanıtladığım halde ; karar ; normal ve olağan bir boşanma davasının kararı ile aynı verildi. Hatta tüm dosya kapsamını Adli tıp uzmanları ve mahkemenin kendi uzmanları da incelediler ve onlar da çocuğun fiziksel ve ruhsal gelişiminin sağlıklı bir şekilde daimliğinin sağlanabilmesi için bazı koşullar ve gerekli tedbirler altında şahsi ilişkinin kurulmasının çocuğun menfaati yönünde olacağına karar verdiler. Örneğin ; Yatılı olmaksızın, uzmanlar eşliğinde vs.
Sorum şu , elbette ki yerel mahkemenin verdiği karara itiraz ettim , saygım da var. Ancak ve ancak ortada henüz kendini dahi ifade edemeyecek küçük yaşta bir çocuğun can güvenliği ve sağlığının korunmasına yönelik yazılı kanunlarımız yok mu ? 6284 sayılı kanuna istinaden koruma kararı çıkarılabiliyor sa ; şiddet uygulayan baba ile çocuk arasında görüşme hususlarına ilişkin yazılı bir kanun yok mu ?