Mesajı Okuyun
Old 04-12-2014, 22:35   #1
Konuk

Soru tehditli boşanma

Merhabalar malesef çekişmeli bi boşanma davası yaşıyorum kafam karma karışık ne nasıl olur hiç bilmiyorum burdaki avukatlar bilir kişiler bana yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim olanları anlatmaya çalışayım...
Eşime ilk kez 2011 de boşanma davası açmıştım o zaman oğluma 6 aylık hamileydim eşim ortak paramızı alarak kaçtı gitti ben oğlum 1,5 yaşındayken sırf çocuğum baba sevgisinden mahrum kalmasın diye barıştım. Boşanma davasından vazgeçtim. İstanbul'dan Mersin'e yerleştik ordaki ev eşimin babasından kalma kendi evi olduğundan kirayla uğraşmayalım diye kabul ettim orda yaşamayı. Fakat olmadı. Sürekli orda şiddet gördük ben ve oğlum ama malesef hiçbi zaman darp raporu almadım çünkü orda kimsem yoktu tektim polise gittiğim anda beni dayaktan öldürürdü ve bütün bu olanlara abisi ablaları şahit ama hiç kimse buna mahkemede şahitlik yapmaz. Kendisi orda çalışmadı sürekli alkol aldı çalışmadığı içinde kredi kartlarını kullandı borca girdi ödemedi. Neyse daha sonra İstanbul'a geri getirdik evi burda 5 ay sürmedi birlikteliğimiz aynı şeylere burdada devam etti çalışmadı içti şiddet küfürler bana oğluma eve yatılı erkk arkadaş getirmeler sürekli kaçııp kaçıp bahanelerle mersine gidip gelmeler. Şuan yaklaşık 3 aydır ayrıyız ben yeniden boşanma davası açtım ama malesef eşim sürekli beni tehdit ediyor telefonda seni öldürcem orayı sana mezar edicem çocuğu sana bırakmıycam kaçırıcam ve aileme bana pis pis ağıza alınmıcak küfürler hakaretler bana iftiralar namusuma....
Sizlere sorum birincisi çocuğu kaçırmakla beni öldürmekle sürekli tehdit ettiği için çocuğumu görmesinden yana değilim açıkcası ama babası olduğu için herşekilde görüceğinide biliyorum fakat çocuğumu polis gözetimi altında göstermek gibi bir şansım var mı? çünkü tek başına asla göstermem çocuğumu kaçırcağından eminim... Ve ayrıca kendisi alkol alıyor hergün içiyor çalışma hayatı yok
İkinci sorum oğlum ve kendim için nafaka isteğinde bulunucam eşim bunu kesinlikle ödemicek eminim. ödemediği zaman ne yapmam gerekiyo ödemesse kendisi nasıl bi durumla karşı karşıya kalır? Hapis cezası olur mu?
Üçüncü sorum kendisi beni tehdit ederken ben o sırada onun tehditlerini bana ve aileme olan küfürlerini ses kaydı yaptım konuşma esnasında. Bu yüzden ben suçlumuyum kayıttan dolayı. Bu kayıtları mahkemeye sunsam bana yararı olur mu boşanmada?
Son sorumsa oğlum 3 yaşında ve eşimle şuan ayrı illerde yaşıyoruz boşanma olduğunda ayrı ilerde olduğumuz için kaç yaştan sonra çocuğu yatılı yanına alma hakkı olur?
Başınızı ağrıttığımdan eminim hepinizden çok özür dilerim ama gerçekten çıkış kapısı arıyorum 3 aydır sürekli tehditler küfürler oğlumu hergün kaçırma korkusu bunaldım artık