Mesajı Okuyun
Old 29-10-2014, 16:39   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Malik Eskişehirli
Sayın Ergin,
Tecrübelerinizde ve şahsi olayınızdaki dava ikamelerinde taraf tercihiniz muhtemelen bilgi eksikliği. Araçta değer kaybı zarar verenin ZMS Sigortacısının poliçe teminatı kapsamındadır ve dolayısıyla zarar görenin de sigortacıdan talep hakkı vardır ve nitekim yerleşik içtihatlar da bu yôndedir. Kaldı ki ben yazımda zarar verenin dava edilemeyeceğini belirtmedim. Ayrıca, donanımlı ve tecrübeli bir Bilirkişi tespitte belirlenen tutara itibar etmez. Kesinlik ifade eden cümleleriniz karşında ben de otuz yedi yıl meslek tecrübemin ve yüzlerce bu yöndeki raporlarımın nereye konulması gerekeceğini düşündúrdü.

Sayın Eskişehirli,

Öncelikle üslubunuzu yadırgadığımı belirtmek istiyorum. Cevap verdiğiniz mesajıma tekrar göz attığımda sizi incitecek bir şey yazmadığımı gördüm. Siz ilk mesajınızda
Alıntı:
Zarar verenin ZMSS Sigortacısına husumet yöneltilmesi daha yerinde olurdu
demişsiniz. Oysa,

Alıntı:
Zarar verenin ZMSS Sigortacısına da husumet yöneltilmesi daha yerinde olurdu
deseydiniz, ben "yanlış husumet yöneltmişsiniz" şeklinde anlamazdım. Yine, "Deger kaybı tespiti de fuzuli olmuş. " cümleniz ilk cümleyle birlikte değerlendirilince, sanki "değer tespit davası açılamaz" demişsiniz, gibi algıladım. Dava öncesi tespitin fuzuli olduğunu söylüyorsanız, ona da katılmıyorum. Bilirkişilerin nasıl raporlar verdiği hususu, THS'de sıkça tartışıldı. Bu konu başlığı altında tartışmak yersiz. Sizin hiç raporunuzu görmedim. O nedenle sizin raporlarınızı nereye koymanız gerektiği konusunda yorum yapmayacağım.