Mesajı Okuyun
Old 19-10-2014, 12:39   #1
elend

Varsayılan avukatın görevi ihmali icra dosyasının işlemden kaldırılması

meslektaşlarım yardım ederseniz sevinirim

bir icra takibi yaptım müvekkilin takip öncesi verdiği tapu belgesinde x mahallesinde bulunan taşınmazın haczi için aynı adda bulunan x ilce tapu müdürlüğüne müzekkere gönderdim ve taşınmazın bulunmadığına dair müzekkere cevabı geldi. (takbis sistemi etkin değildi )

müzekkere cevabından 6 ay sonra taşıt sorgusu tarafımdan yapıldı

taşıt sorgusundan 5 ay sonra takbis sistemi etkin olunca yaptığım sorguda taşınmazın her ne kadar x mahallesinde olmasına rağmen y ilçesinde olduğunu öğrendim ve sorgu yapmadan itibaren 1.5 ay sonra müvekkil tarafından azil edildim ve baroya şikayet edildim baro tarafından disiplin koğuşturmasına yer yoktur kararı verildi .

icra dosyasında haciz isteme ve işlem süreleri kaçırılmadığı için herhangi bir işlemden kaldırma olmamıştır.

1: avukatın görevi ihmali suçu oluşabilmesi için müvekkilin veya kamunun zarara uğraması gerekmektedir dosyanın işlemden kaldırılmamış olması bu zararın oluşmadığına karinemidir bunun ile ilgili yargıtay kararı olan meslektaşlarımın yardımı bekliyorum ( aksi durumda dosyanın işlemden kaldırılması halinde avukatın görevi ihmal suçunun oluşacağına dair yargıtay kararlarını arz ettim)