Mesajı Okuyun
Old 15-09-2014, 21:06   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Bu sırada bir delili istemeyi unuttuğumu düşünerek delil listemi ıslah ettim. Bu delil, müvekkilin gelir durumunun tespit edilmesi için gerekli yerlere müzekkere yazılması idi. Esasen bunu hakimin re'sen de yapması gerekiyor çünkü dosya hesap bilirkişisine gittiğinde gelir tespitine dair dosyada bir veri yoksa hesaplama yapılmadan bu noktada dosyayı geri gönderiyor.

Verdiğiniz dilekçenin ıslah olarak kabul edilemeyeceğini düşünüyorum. Tahkikat aşaması bitmeden müddeabihi ıslahla arttırabileceğinizi düşünüyorum.

Alıntı:
Ek dava açmak istemiyorum çünkü daha evvel sigorta şirketini temerrüde düşürmediğim için, faiz ek dava tarihinden itibaren işlemeye başlayacak.

17.Hukuk Dairesi 2010/551 Esas 2010/4080 Karar 03.05.2010 Tarih: "...Dava konusu olayda davadan önce sigorta şirketine başvuru yapılmadığı anlaşılmaktadır. Bu itibarla, mahkemece asıl ve ıslah edilen bölüm için, davalı sigorta şirketleri yönünden dava, diğer davalılar yönünden ise kaza tarihinde temerrüde düştükleri kabul edilerek, faizine hükmedilmek gerekirken..."

Saygılarımla