Mesajı Okuyun
Old 27-08-2014, 10:48   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Murat Zafer ÖZDAL
öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. zaten dava hizmet tespiti davası şeklinde açılmadı ben işveren vekiliyim davacı eski işçi işten istifa ederek ayrılıyor 8 yıl sonra da sigorta priminin eksik yatırıldığı, fazla mesaisi ve diğer işçilik alacaklarının kendisine ödenmemesi nedeniyle iş akdini haklı nedenle fesh ettiği iddiası ile sadece kıdem tazminatını talep ettiği bir dava açıyor. diğer işçilik alacaklarının zamanaşımına uğraması nedeniyle talep etmiyor, ben savunmamda fazla mesai ve diğer işçilik alacakalrının zamanaşımına uğradığını ve karşı yan tarafından da talep edilmediğini bu nedenle de fazla mesai yapılıp yapılmadığı incelemesinin yapılamayacağını ve bu sebeple bir haklı nedenle fesih idddiasının da uyuşmazlık konusu yapılamayacağını savundum. geriye sigorta primlerinin eksik yatırılması konusu ile ilgili haklı sebeple fesih iddiası kaldı benim araştırdığım konu bu bunu da bu şekilde bir savunma temeline dayandırabilir miyim ? değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Dayandırmanıza engel bir durum yok.