Mesajı Okuyun
Old 26-08-2014, 22:52   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
öncelikle soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Babada çalışıyor tabiki hemde vardiyali olarak çalışıyor.Kararı temyiz ettim ama biliyorsunuz ki süreç uzun bu sürede kızımı bana göstermek istemiyor ben dava sürerken bile kızımı hep icra ile görebildim normal olarak göstermedi. şimdi ise mahkeme kararına göre her ayın 1.ve 3.hafta sonu görme iznim olmasına rapmen sorun çıkartıyor ve göstermek istemiyor. Kızıma hiç bir şekilde ulaşamıyorum telefonu elinden alındı. İnternet yasak.Kızım çok mutsuz onun yanında ve benim elimden hiç bir şey gelmiyor? Bu konuda yapabileceğim bir şey varmı? Sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum .Lütfen bana bu konuda yardımcı olun.
Baba görüşme gün ve saatlerinde çocuğunu size teslime hazır etmek zorundadır. Aksi yönde hareket eden baba velayet hakkını kötüye kullanmaktadır. Yaptığınız icra takibine rağmen çocuğunuzu teslim alamadığınıza ilişkin tutanağı resmi olarak tutturunuz. Bu tutanağı temyiz dosyasına da gönderiniz.

Temyiz sonucuna göre; gerekirse velayetin değiştirilmesi için ayrıca dava açmanız da mümkündür.

Örnek Yargıtay kararı:
Alıntı:
Davalının celp edilen icra dosyasında kişisel ilişki günlerinde çocuğu bulundurmadığı, değişen adresini dosyaya bildirmediği ve müteaadit araştırmalara rağmen de adresinin bulunamadığı böylece çocuğun davacı ile kişisel ilişkisini engellediği anlaşılmıştır. Davalı, çocuğun aile bağlarını özellikle fikri gelişmesini kötü etkileyecek bir davranış içerisine girmiştir.

Bu durumda velayetin değiştirilmesine ( 743 SK. 149, 4721 SK. 183 ) karar verilmesi gerekirken davanın reddi usul ve kanuna aykırıdır.

Lütfen HUKUKİ ADIMLARINIZI BİR AVUKATLA BİRLİKTE ATINIZ...