Mesajı Okuyun
Old 15-07-2014, 13:28   #5
yigiturk

Alıntı:
Yazan Kaan AYDIN
Dosyadan çekildiği için bu soruyu rahatlıkla soruyorum. Zaten meslek etiği sebebiyle kesinlikle azledilmeden veya vekil dosyadan kendi isteğiyle çekilmeden böyle bir disiplin sorumluluğu doğuracak bir işlem yapmamız hem etik olarak hem de sorumluluk açısından doğru olmayacaktır.

Alıntı:
Yazan Kaan AYDIN
Dosyadan çekildiği için bu soruyu rahatlıkla soruyorum. Zaten meslek etiği sebebiyle kesinlikle azledilmeden veya vekil dosyadan kendi isteğiyle çekilmeden böyle bir disiplin sorumluluğu doğuracak bir işlem yapmamız hem etik olarak hem de sorumluluk açısından doğru olmayacaktır.

Şu linkteki http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=89406 karar belki size yardımcı olabilir. Gerçi burada ıslah ile sonradan delil ekleme konusu aydınlatılmış ama eğer zina iddiasında bulunarak iddia ve savunmayı genişletme yasağına takılacağınızı düşünüyorsanız, zinaya ilişkin sonradan delil bulduk, sonradan haberdar olduk diyerek bu yolu seçebilirsiniz.

Bunun haricinde dilekçenizde boşanma davalarının kamu düzenini de ilgilendirdiği bu nedenle maddi gerçeğe ulaşmada usul kısıtlamalarının bu tür davalarda esnetilmesinin uygun olacağına da vurgu yapmanızda fayda olabilir diye düşünüyorum