Mesajı Okuyun
Old 13-07-2014, 22:03   #20
Av. Aykut Toklu

Ben tek bir şey sormak istiyorum.

Eğer dosyayı haricen tahsil ettiyseniz bu tahsilatın yapıldığına dair evraklar İcra Dosyasında vardır. Bunun dışında Banka Yolu ile gönderdim diyorsunuz gönderirken herhalde "açıklama" kısmına en azından bir açıklama girmişsinizdir. Bu da yapılan tahsilat ile müvekkile gönderilen tutar arasında bir bağlantı kuracaktır.

Bu kadar net deliller varken ortada müvekkil neden bile bile parayı göndermediğinizi iddia etsin?

Ayrıca Bankadan ATM den gönderdiğiniz para ile ilgili bilgi almak bu kadar zor değildir. Yapmış olduğunuz işleme dair Bankadan TC Kimlik numaranızı vererek kayıtlardan makbuz veya dekont isteyebilirsiniz.

Siz 2100 lirayı gönderirken bir açıklama yazmadınız mı? Ya da müvekkile ben tahsilatı yaptım 2100 lirayı gönderiyorum demediniz mi en azından bir telefon edip? Yani normalde böyle olması gerekir diye düşünüyorum.

Dosyadan tahsilat ister haricen ister icra dosyası üzerinden olsun tahsilat yapıldıktan sonra müvekkile yapılan tahsilat bildirilir ve en kısa zamanda müvekkile gönderilmesi gereken tutar Banka Hesabı ile gönderilir veya elden verilir.

Burada bir yerlerde bir eksik var diye düşünüyorum ben diğer bazı meslektaşlar gibi hala tam olarak net değil...