Mesajı Okuyun
Old 11-07-2014, 09:17   #8
aysunasil

Herkese günaydın
Sayın meslektaşlarım bir konuda yardımınıza ve görüşlerinize ihtiyacım var. Şöyle ki; bu sefer işten çıkartılan kişi abim bu sebeple çok objektif düşünemiyorum. kendisi bir reklam şirketinde çalışıyordu bir de direktörü vardı bizzat direktörünün ilgilendiği bir reklamla ilgili müşteri kullanımdan vazgeçiyor ve direktöre sözlü olarak iletiyor ancak direktör abime iptal etmesini söylemiyor. Daha sonra müşteri abime ulaşıp direkörünüze ulaşamıyorum iptal ettirdiğim halde reklamlar neden duruyor diye soruyor abim bu konu direktörün yetki alanında onunla görüşmeniz gerekiyor diyor bu konuşmanın ses kaydı da var. Daha sonra abim direktöre haber veriyor direktör de hayır iptal edilmeyecek ben halledicem onu diyor abim de doğal olarak iptal etmiyor, bu talimata ilişkin tanıklar da var. Ancak daha sonra tabi müşteri faturayı iade ediyor şirket bir miktar zarara uğruyor. Direktör işverene ben kendisine iptal etmesini söylemiştim şeklinde yalan beyanda bulunuyor ve işveren de sadece bu beyana dayanarak 25/2-h maddesi uyarınca abimin sözleşmesini feshediyor. Herhangi bir savunma, yazılı talimat vs. yok. İşe iadesi davası açmam uygun mudur? Çok uzun oldu farkındayım ama yardımcı olursanız çok sevinirim.