Mesajı Okuyun
Old 11-06-2014, 09:55   #1
zizou21

Varsayılan Avukatın Tapu Kaydını İncelemesine İzin Verilmemesi / "Saygısız" İfadesi hakaret suçu

Dün tapu dairesine vekalet sureti ile gidip yazılı başvuru yapmak istedim. Tapu müdürü baro pulu veya vekalet aslı yoksa dilekçeyi almayacağını söyledi. Bende bunu yazılı olarak tarafıma bildirmesini ayrıca vekalet olmaksızın tarafıma şifahen tapu kaydı hakkınna bilgi verilmesini istedim. Tapuda sorgu yapılıp bilgi alabilmem için ilgiyi ispatlamam gerektiğini söyledi. Bende avukatların mesleği gereği ilgili olduğunu söylediğimde 'size fakültede hangi kanunu öğretiyorlar' dedi. Daha da ileri giderek bana 'saygısız' dedi. Bu konuda yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Olay anında müdür odasında kimse yoktu ancak kameraların olayı görüntülediğini sanıyorum. Olayda tarafıma bilgi verilmemesinin görevi kötüye kullanma suçunu oluşturacağını düşünüyorum. Nitekim Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 2001/11 sayılı genelgesi ve yasa maddeleri açık. Ayrıca 'saygısız' ifadesi nedeni ile hakaret suçunun oluştuğunu düşünüyorum. Bu hususta fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.