Mesajı Okuyun
Old 30-04-2014, 18:21   #17
kamaci

Avukat hanım; hiç öyle bir durum görmedim. En azından kendi dosyalarımda görmedim. Dosya masrafı sair isimler altında "kampanya katılım bedeli" gibi kredi açılışında kesilen genellikle kredinin açılış tarihiyle aynı olan veyaht 1 gün arası bulunan kesintiler oluyor. Birde kredide yapılandırma yapılmış ise o sırada yapılan kesintiler oluyor.

Sizin dosyanız gibi heray devam eden kredi dönemi boyunca aylık taksitlere bölünmüş dosya masrafı görmedim ancak tabiki mümkün sözleşmesinde dosya masraflarının taksitler halinde tahsil edileceği yazılmış ise kaba hesapla toplam 5 yıl yani 60 aydan 9 lira toplam 540 tl yapar.

Siz dosyanızı bence hmk 107 yi vurgulayarak belirsiz alacak davası açın dava değeri kısmınada " geçici dava değeri : .......tl " şeklinde geçerseniz daha iyi olacağını düşünüyorum.

Dosya bilirkişi incelemesinden geçince o sizde aylık taksitler halinde görünen gecikme mektuplarının ne olduğı ortaya çıkacaktır. Rapora göre geçici talebinizi kesin talebe çevirebilirsiniz.

Şuna dikkat etmek gerekir o görünen. Gecikme mektubu her ay için görünüyormu yoksa ssdece geçmiş dönemde mi var . Geçmiş döbemde ise müvekkiliniz ödemelerde geciktiği için adi ihtarname masrafı olabilir.