Mesajı Okuyun
Old 17-04-2014, 21:33   #1
Konuk Meltem

Soru Aile konutu şerhi olan eve diğer eş icra getirebilir mi?

Merhaba
Eşim beni bir süredir aldatıyor.Bunu ses kayıtlarıyla öğrendim.Ama başka bir ispatım olmadığından bir süredir göz yummaya çalıştığım bu duruma tartışmaların sonucunda eşimin feci şekilde darp etmesiyle,son vermeyi düşünüyorum
ama oturmuş olduğumuz ev ile ilgili sıkıntıma çare aramaktayım.Darp olduğu gün darp raporu alıp eşime evden uzaklaştırma kararı verdirdim.Ama kendisi bu duruma dahada sinirlendi ve evimizi benden borç senedim var icraya koydurup senden alacağım diye beni tehdit ediyor.
Oturmuş olduğumuz eve benim ailemin verdiği parayla aldık yetmeyen bölümüde ben kredi çektim ödüyorum.Yani aslında ev benim sayılır ama eşim dediğini yaparsa evimi vermek zorunda kalacağım vebu durumda çocuğumla yaşayabilmemiz imkansız.Eşim emekli,parasınıda bizden saklıyor doğru düzgün eve katkısıda yok.Ben kamuda çalışan bir memurum.evin geçimini ben sağlıyorum.Acaba diyorum aile konutu şerhi böyle illegal yoldan açılacak bir icrayı engelleyebilirmi?yoksa bu durumda boşanmayı göze alamayıp aldatılma ve dayağa seyircimi kalayım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.