Mesajı Okuyun
Old 31-03-2014, 02:51   #5
Av.H.YALÇIN

Karar Neden karamsarsınız?

Staj Eğitim Merkezi ile ilgili yazıları gülümseyerek okudum. Aslında orada bir araya gelinen saatler gerçekten pırlanta değerinde bence. Yaklaşık 4 yıldır Hayvan Hakları Hukuku ve Avukat Hakları derslerini yeni meslektaşlarımla birlikte yapıyoruz. Kendi adıma inanılmaz bir sinerji ve karşılıklı olarak faydalandığımız saatler geçiriyoruz. Bunları dönüşlerden de anlıyorum. Yaşı ne olursa, tecrübesi ne olursa olsun, meslektaşlarım arasında astlık üstlük gözetmemek prensibim orada da geçerlidir. Geç geleni disipline etme kaygısı taşıyan bazı meslektaşlarımı ben de eleştiriyorum aslında. Staj zor bir dönemdir ve bizim yeni arkadaşlarımıza karşı değil, destek olmamız gereken bir süredir. Her biriyle belki sadece en fazla 4 saat karşılaşacağım meslektaşıma o sürede verebileceğim en şahane şey; "iyi bir bakış açısı, mesleki bir kaç deneyime dayanan önemli püf noktaları, sağlam örnekler, herşeyin pastanın diliminden ibaret olmadığı , hukukun güzel bir sanat olduğu ve enstrümanlarının da düşünce, sorgulama, araştırma olduğu" dur.