Mesajı Okuyun
Old 23-01-2014, 12:12   #1
av.halilbzd

Varsayılan Emeklilik/kıdem tazminatı/asıl işveren

Saygıdeğer meslektaşlarım merhaba.Avukatlık stajının 6. ayında olan bir üyeyim.Bir konuda yardım almak istiyorum sizlerden.Yaşlılık aylığı bağlanması için öngörülen sigortalılık süresini ve prim ödeme gün sayısını tamamlayarak kıdem tazminatı almaya hak kazanmış bir müvekkilim var.Devlet hastanesinin alt işvereni olan bir temizlik firmasında çalışmış ve bu hakkından yararlanmak için işyerinden ayrılmıştır.Çalışma ve iş kurumu il Müdürlüğünden aldığı yazıda da bu kıdem tazminatını almaya hak kazandığı belirtilmiştir.Ben öncelikle asıl işveren devlet hastanesine bir ihtar çekip kıdem tazminatının tarafımıza ödenmesini talep edeceğim.Ancak ödeme yapacaklarını sanmıyorum.Müvekkilin benden ısrarla duymak istediği husus şu,'dava ne zaman sonuçlanır'.bu konuda bana yardım edebilir misiniz? Bu dava ne kadar sürecektir.Ayrıca ben bu davanın kazanılmasına kesin gözüyle bakıyorum.Böyle düşünerek hatamı ediyorum.Ve izlemem gereken prosedürler dikkat etmem gerek hususlar ve ne yönde araştırma yapmama konusunda yardım edebilir misiniz ? Saygılar.