Mesajı Okuyun
Old 08-01-2014, 21:27   #1
parezer3447

Varsayılan Kadın Sığınma Evine Yerleşen Kadına Karşı Boşanma Davası

Merhaba değerli meslektaşlarım, müvekkilimin eşi evlilik dışı çocuk dünyaya getiriyor. Eşi durumu öğrenince, kadın hastaneden kaçıp kadın sığınma evine yerleşiyor. Doğal olarak şuan hangi kadın sığınma evinde olduğunu bilmiyoruz. Kadına karşı ''zina'' sebebiyle boşanma davası açacağız fakat kadına tebligat nasıl yapılacak sonuçta elimizde herhangi bir adres yok.Yönetmeliğe göre kadın sığınma evlerinin adresi gizli tutuluyor ve yönetmelik gereği yazışmalarda ŞÖNİM'in (Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezleri) adresi kullanılır. Bu durumda dava dilekçesinde davalının adresi olarak ŞÖMİN'in adresini mi yazmam gerekiyor? İnternetten Şömin'in adresini bulamadım. Dava dilekçesinde davalının adresini ŞÖMİN İSTANBUL yazmayı düşünüyorum bilmiyorum doğru mu yapmış olur muyum?

Ayrıca nesebin reddi davası açacağız fakat çocuk daha babanın nüfusuna kaydedilmedi. Aklıma ilk gelen şey, baba kendisi gidip çocuğu nüfusa kaydetsin sonra nesebin reddi davası açarız. Bu seçeneğin dışında yapabileceğimiz bir şey var mı?