Mesajı Okuyun
Old 26-12-2013, 15:09   #1
Konuk

Varsayılan Babamın malları üzerine tedbir kararı konulabilir mi?

Ben 30 yaşındayım. Üniversite mezunuyum, bekarım ve şu an çalışmıyorum. Ailemle yaşıyorum. Benden büyük iki bekar ablam daha var. Annem 71 yaşında. Babam ise 76. Babam ticaretle uğraştı fakat on-on beş yıldır çalışmıyor. Herhangi bir sosyal güvencesi yok. (BAĞ-KUR, bireysel sigorta vb.)Babamın gayrimenkulleri var, onların kirasıyla geçiniyoruz.Benim ve ablamların da sosyal güvencesi yok.Üstüne üstlük babam bize ekonomik şiddet uyguluyor. Evimizi hiç bir şekilde geçindirmiyor. Ailede para ile ilgili konularda bize hiç bir şey paylaşmıyor. Sürekli borçlarım var diyerek geçiştiriyor. Yıllardır para kazanma hırsı içinde, biz de yoksulluk içinde sürükleniyouz.Annem ve ablamlarla yıllardır tasarruf yapıyoruz fakat en temel ihtiyaçlarımızı bile karşılamıyor. Sıkıntılarımızı dile getirdiğimizde bizi mallarını başkalarına tapulatmakla tehdit ediyor. Evde hep huzursuzluk içindeyiz. Anneme boşanmasını söylüyorum fakat artık yaşlandığını, çevrenin kendilerini ayıplayacağını söylüyor.
Benim şimdi sorum şu: Babamın üzerine tapulu olduğu mallarına tedbir kararı konulabilir mi? Babam annemin onayını almadan mallarının tapusunu başkasına geçirebilmesi mümkün müdür?