Mesajı Okuyun
Old 27-11-2013, 08:49   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
kolay gelsin Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışıyorum 5 aylık hamileyim gecen hafta şubem değişti bina dışında giriş kapısındaki kulube de görevlendirildim çalıştığım yer çok soğuk olduğu için rahatsızlandım rapor aldım bugün tekrar işe başladım doktorum dikkatli olmam gerektiğini riskli bi hamilelik olduğunu söyledi birim amirlerime konuyu anlattığımda bana yapacak bişeyin olmadığı en fazla başka bi giriş noktasına verebilecekleri söylediler yeni yönetmeliğe göre hukuki olarak yapacak bişey var mı acaba şimdiden teşekkürler...
Sayın Konuk;

16/08/2013 tarihli "GEBE VEYA EMZİREN KADINLARIN ÇALIŞTIRILMA ŞARTLARIYLA EMZİRME ODALARI VE ÇOCUK BAKIM YURTLARINA DAİR YÖNETMELİK" mevcut olmakla birlikte bu yönetmelik, 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalışan gebe ve anneler için uygulanmaktadır.

Siz, 657 saylı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak çalışmakta olduğunuz için bu kanunun 99. maddesinde belirtilen çerçeve doğrultusunda bir düzenlemeye tabi olabilirsiniz.

Ancak önemle ifade etmeliyim ki devlet memurları açısından bu hususun net olarak düzenlenmemiş olması, gebe veya emziren anne olan kadınların, amirlerinin insafına terk edildiği izlenimini doğurmaktadır.

Saygılarımla..