Mesajı Okuyun
Old 08-10-2013, 15:09   #4
avserafettin

Değerli meslektaşlarım;
Konu ile ilgili verdiğim bilgiyi okuduğunuzu öğrendim
Ancak,bu husus "Memur muamelesini şikayet değil,
aynen,satış memurunun yaptırdığı kıymet takdirine karşı bir itiraz olarak dava açar gibi,Satış Kararını veren Sulh Hukuk Mahkemesine Dava açabiliriz" diye düşünüyorum.Çünkü,memur muamelesini şikayet yolu,İcra Hukukuyla ilgilidir. Oysa bu konuda memurun yaptığı maddi hesap hatası var.Hatta bence memurun görevindeki-mesleki bilgisindeki yetersizliği nedeniyle bizzat kendine bile gidilebileceğini düşünmek yanlış olmasa gerek.Çünkü dağıtım tablosu taraflara tebliğ edilmeden Mahkemenin onayına sunuluyor. Mahkemelerin işinin yoğunluğu da malum;yeterince incelenemeden de onaylanırsa,sonuçta hatalı bir dağıtım ortaya çıkar.Hatta daha da uç bir yorum yapılarak,(büyük rakamlarda) hakimin sorumluğuna da gidilebiceğini düşünmek hatalı olmasa gerek.Yukarıda da belirttiğim gibi,tarafların itirazına sunulmadan yapılan onaylama,bunu gerektirir,diye düşünüyorum.Ancak,bu konuda uyguluma var mı bilemiyorum.Herşeyin kesinleşmesi için taraflara müraaat ediliyor da,bunun yani paranın dağıtım cetvelinin kesinlemesi için niye taraflara tebliğ edilmiyor.
Selamlar ve Saygılar.
Avserafettin