Mesajı Okuyun
Old 17-09-2013, 14:23   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim 10 günlük lohusalığımda beni darp etti.sezeryanla yeni doğum yapmştm.ve skayetcı oldum darp raporu aldım raporda sag yanakta morluk sezeryanla yeni doğum yapmş karında hassasyet yazıyor.ben esimden skaytcym mahkememz olacak fakat esım dovmedgnı ona hkrt etttgmı ağzımı kapttgnı soyluyor fakat kafama ve yuzumu yumruk attı bu raporda mevcuttur sag yanakta morluk dıye. mahkeme onun bu soyledgnemı ınanr raporamı esım ceza alırmı

Sayın konuk,
Mahkemenin ne yönde karar vereceği hususunda kesin bir kanaat bildirmek hatalı olur. Ceza yargılamasında hakim, tüm delillere ve vicdani kanaatine göre karar verir. Anlatımlarınız, eşinizin ifadesinde tartışmayı doğruladığı, vurma eylemini inkar ettiği, böylece "tevilli ikrarda" (kaçamak ikrarda) bulunduğu izlenimini vermektedir. Bu durumda mahkemenin doktor raporunu da dikkate alarak cezalandırma yönünde karar vermesi olasıdır. Olaya ilişkin tanık gibi delilleriniz varsa mahkemeye (henüz dava açılmadı ise Cumhuriyet Savcılığı'na) bildirmenizi, soruşturmada ve davada bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririm.