Mesajı Okuyun
Old 11-09-2013, 14:18   #1
Konuk

Varsayılan Çocuğumun Soyadı

Merhaba,
9 yaşında bir oğlum var.Babası ile 2007 senesinde anlaşmalı olarak boşandık. Kendisi yabancı uyruklu olduğu için oğlum T.C. kimliğinde benim kütüğüme kayıt edildi ama onun soyadı ve baba adı ile tabiki. Mahkemenin vermiş olduğu nafaka kararına uymadı,bugüne dek oğluma tek kuruş yardımı olmadı. İlk ayrıldığımız sene oğlumuzu 1aylık görüş hakkını kullanırken ülkesine götürerek 11 ay boyunca alıkoydu bu nedenle çocuk kaçırma sebebiyle hala devam eden bir davamız var. Yaklaşık 5,5 senedir oğluyla hiçbir şekilde yüzyüze görüşme yapmadığı gibi maddi,manevi hiçbir münasebette bulunmadı.
Geçtiğimiz ay yeni bir evlilik yaptım, oğlum yeni eşime baba diyor. Yıllardır diyemediği sözcük onun için hayatın anlamı haline gelmiş meğer.. Oğlumda,bende,yeni eşimde ailemizin bütünlüğünü tamamlayabilmek hayatımızda sosyal ve hukuki sıkıntılar yaşamamak adına oğlumun soyadını değiştirmek istiyoruz. Bunun için izleyebileceğimiz yol nedir, lütfen yol gösterin.Hukuki süreç başlatabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim.. Yardımlarınızı rica ediyorum.