Mesajı Okuyun
Old 17-07-2013, 23:20   #1
Av.Ayşegül Çoban

Varsayılan Tanık listesi ve ilginç bir ara karar

Arkadaşlar merhaba karşılaştığım ilginç bir ara kararı ve bu karara karşı ne yapabileceğimi öğrenmek için engin bilginize başvurma zorunluluğu hasıl oldu.Şöyle ki,davalı olarak dava açıldıktan sonra vekalet sunduğum bir dosyada(boşanma davasında) müvekkillerim şehir dışında olduğu için ön inceleme safhasında tanık listemi sunamadım.ilk celsede hakim tanık listemi sunmam için iki haftalık kesin süre verdi bu süre içinde boşanma davasında olabilecek tek delil olan tanık listemi sundum.Ayrıca karşı tarf vekili ilk celse itiraz etmedi 2. celse tanık listesine muvafakat etmiyoruz diye itiraz ettiTanıklar ilçe dışında olduğu için talimatla dinlenimesi için gerekli masrafları yatırdım.Ancak mahkeme tanık listemi süresinde sunmadaığım için talimatla dinletemeyeceğimi bir sonraki duruşma hazır etmem gerektiğini bildiridi.Çok zor durumda kaldım çünkü tanıklarımın gelmesi mümkün gözükmüyor.Bu durumda ne yapabilirim.Duruşmanın üzerinden onbeş gün geçti nasıl bir yol izlemeliyim ilgili Yargıtay kararı var mı şimdiden herkese teşekkürler kolay gelsin