Mesajı Okuyun
Old 14-07-2013, 14:55   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk-İstanbul
Merhaba,
Boşanma davamın son duruşması haftaya olacak.
Davamdan vazgeçmek istiyorum.Yani açtığım boşanma davasının düşmesini istiyorum.çünkü boşanma gerçekleşirse oturduğumuz evden kocam çocuklarımla beraber beni sokağa atacak.Bu durumu avukatımıza da anlattım.
Kendisi benden, "Avukatımın davaya girmesini istemiyorum" yazılı bir kağıt aldı.Bu kağıdıda imzalayıp verdim ona.
Davamı geri çektim diye dilekçede yazdım.Ama o dilekçede avukatımın adı yok.
sonuçta o benim resmi vekilim.onun adının da yazdığım dilekçede olması gerekmiyormuydu? o kağıdıda git kendin hakime elden ver dedi.Ben siz verin dedim,ama avukatım senin vermen daha uygun olur dedi..Acaba avukatım bir şekilde benim vekilliğimden,avukatlığımdan çekildimi?
Bana,merak etme davalarına girip takip edecem demişti.
ama ben o kağıdı verdikten sonra hiçbir davama girmedi.
en azından son davama girmesi lazım.
hakim boşanmaya karar vermeden önce biz davamızdan vazgeçtik diyip davanın düşmesini sağlaması lazım.
ne yapmam lazım,lütfen yardım edin.

Avukatınızın sizden aldığı yazıya göre, avukatlıktan çekildiği anlaşılmaktadır.

Alıntı:
Davamı geri çektim diye dilekçede yazdım.Ama o dilekçede avukatımın adı yok.
sonuçta o benim resmi vekilim.onun adının da yazdığım dilekçede olması gerekmiyormuydu? o kağıdıda git kendin hakime elden ver dedi.Ben siz verin dedim,ama avukatım senin vermen daha uygun olur dedi

Alıntısını taptığım bu husus net değil.Sözkonusu dilekçeyi mahkemeye mi verdiniz yoksa avukata mı? Her iki halde de sizin verdiğiniz dilekçeye ayrıca avukatınızın imza koyması gereksiz. Bu dilekçeyi mahkemeye verdiyseniz(mutlaka kimlik tespiti yapılmıştır), davada feragat etmişsiniz, demektir. Ama sadece avukata verdiyseniz mahkemeye sunulmadıkça mahkemenin haberi olmayacaktır.Yani duruşma yapılacak, gelen olmazsa dava "müracaata" bırakılacaktır. Bu olasılık gerçekleşirse ve 3 ay boyunca taraflar yenilemezse "davanın açılmamış sayılmasına" karar verilecektir.