Mesajı Okuyun
Old 11-07-2013, 01:01   #1
Konuk

Varsayılan İkinci ve diğer kadın nedeniyle uğratılmak istenilen zararlar.

Merhaba. Eşimin açtığı boşanma davası halen sürmekte. Eşim, hayatında başka bir kadın olduğundan boşanmak istemektedir. Bugüne değin ne bana ve nede çocuklarımıza hukukun takdir ettiği nafakalardan başka bir maddi yardım ve destekte kendi isteği ile bulunmamıştır. Varsa yoksa tüm varını yoğunu bu kadına ve çocukları için harcamıştır. Kendisinin de iyi bir geliri bulunmaktadır. Ayrıca önemli bir rahatsızlığının olduğunu öğrendim. Kendisi kansermiş. bu durum boşanma kararını ne kadar etkiler. Çünkü kendisinin ve birlikte yaşadığı kadının tek ve yegane amaçları benden boşanmayı sağlamak ve diğer kadına resmi nikah kıyarak ; belkide ... ölümünden sonra bu kadına hayat boyu maaş bağlanmasını sağlamaktır. Benim çocuğum ise tüm bu hal ve olaylar nedeniyle babasının imkanlarından yok denecek kadar az faydalanıyor. Ben ise ; eşim nedeniyle maddi ve manevi anlamda çok büyük zararlar gördüm. Neden başka bir kadın eşimin maddi imkanlarından hayat boyu faydalansın da benim çocuğum yeterince faydalanamasın. Çünkü eşimin vefatı halinde eşimin maaşının yüzde ellisini bu kadın alıyor. Bu halde ve bu konuda ne yapmalıyım ?