Mesajı Okuyun
Old 10-07-2013, 19:22   #1
furugferruhzad

Varsayılan Facebook Sohbet Kanalinda Sarfedildiği Iddia Olunan Sözler

Müvekkilim ticaret erbabı facebook üzerinden ticari münasebet içinde bulunduğu ve aynı zamanda arkadaş listesinde de bulunan A isimli kişi ile bir kısım özel görüşmeler yaptıktan sonra(müvekkil A/dan 30 bin TL değerinde UN alıyor.)Sana 10 bin TL yi yatırdım,yarın çekersin diyor.A tamam diyor.Ancak ertesi gün müvekkilin telefonuna mesaj atarak benim teslim ettiğim malın değeri 10 bin değil ki parayı iade ediyorum ancak daha önce sana açtığım alacak davasının(3 bin)parasını kesiyorum diyor.Müvekkil bu mesaja cevap yazmıyor ve para eksik iade edildiği(EKSİK İADE GEREKÇESİ OLARAK TA VERİLEN MUVAFAKAT GEREĞİ DİYE NOT DÜŞMÜŞ BANKA FİŞİNE) için savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.Savcılık A'nın ifadesine başvurduğunda A facebook sohbet kaydının bir çıktısını ekleyerek rıza var muvafakat var diyerek suç işlemediğini beyan ediyor.

Müvekkilim bu çıktılar üzerinde oynandığını bir kısım konuşmaların gerçek olduğunu ancak haaa tamam alırsın o davanın parasını şeklinde ilerleyen cümlenin kendisi tarafından yazılmadığını iddia ediyor.

SORUM:
1)Bu çıktı delil midir?
2)Bu tarz çıktılar üzerinde oynama yapılabilir mi?
3)Savcılık huzurda A 'ya açın face sohbet kaydını orjinali bir görelim deyip bunu delil kabul edebilir mi?Orjinal kayıt üzerinde oynama yapılabilir mi?İş bu sohbet A tarafından Noterden onaylatılsa delil niteliğinde bir değişiklik olabilir mi?Bu yönde bilişim uzmanlarının hazırladığı örnek bilirkişi raporları olanlar paylaşabilirler mi?Saygılarımla.