Mesajı Okuyun
Old 31-05-2013, 17:17   #1
Konuk

Varsayılan şikayeti geri alma kamu davası

Merhaba ben 1,5 yıllık evliyim.eşim tarafından lohusalı iken darp edildim daha sonra karakola gidip hastaneden darp raporu aldım şikayette bulundum ve 10günlük bebeğimle birlikte ailemin yanında kalmaya başladım bir müddet sonra eşim kendisini affetmemi birdaha olmayacağına dile getirerek özür diledi bende çocugum küçük oldugu için düzelir umuduyla bir şans verdim ve barıştık barıştıktan sonra eşim şikayetini geri al diyerek bana baskı uygulamaya başladı bende adliyeye gidip şikateimi aldığıma dair dilekçe verdim şiakyetimi geri almama rağmen olay kamu davasına dönüşmüş mahkemeye çağrıldık.eşim gitmedi benide göndermedi.ve mahkeme ertelenmiş şikayetimi geri aldıktan sonra eşim tekrar bana şiddet uygulamaya başladı sürekli tartışma çıkarıyordu bende şiddet uygulayınca çocugumla birlikte tekrar ailemin yanına geldim şuan ailemle birlikte kalıyorum.boşanma davası açmadım onlarda açmadılar benim açmamı söylüyolar.benim sorum o ertelenmiş olan mahkemede şiakyetimi geri aldım fakat eşimle çocugum oldugu için düzelir umuduyla barıştım ama yine aynı şeylere maruz kaldım şikayetçiyim deme hakkım var mı? eşim ceza alır mı? yoksa şikayetimi geri aldım diye dilekçe verdiğim ve tekrar barıştığım için ben mi suçlu olurum ?