Mesajı Okuyun
Old 30-05-2013, 14:14   #5
Konuk

Tekrar merhabalar.Çok zor durumdayım ve yardımlarınızı bekliyorum.
Dediğiniz gibi yapıp adli yardımdan yararlandım.Avukatımla birlikte dava açma aşamasına geldik.
Yalnız kendisi bana şunu söyledi.Bana yapılan tedavi 11.10.2010 yılında yapıldı.Benim bu yanlış tedaviyi öğrendiğim zaman yine 20.10.2010 tarihinde hasta hakları birimine şikayetim oldu.Avukatım bana idareden gelecek cevapta zaman aşımına uğrayabileceğini mahkemeninde bu yanda bir karar verebileceğini bu durumda karşı tarafın avukatlık vekalet ücretlerini ödemek zorunda kalabileceğimi söyledi.
Şimdi sormak istediğim konu şu; Yanlış tedaviyi yapan doktor bir kamu çalışanı bu durumda zamanaşımı süresi nedir? Hizmet sözleşmesine girdiği ve zararı öğrendikten sonra 1 yıl olduğu söylendi.Yani kamu ve idare olunca 5 yıllık zamanaşımı süresi yok mu oluyor? Ayrıca kendimi ifade olanağımın olmadığıda söylendi yani idarede benim hakkımda mahkeme görülecek ama ben orda olmayacağım.Malesef hukuki yollardan hakkımı aramakta zorluk çekeceğimi düşünüyorum.Birde haklıyken ben masraf ödemek zorunda kalmak istemiyorum.Teşekkürler.