Mesajı Okuyun
Old 27-04-2013, 14:23   #2
akrd61

Değerli meslektaşlarım aradan geçen zamanda bazı olasılıklar düşündüm ancak pekte iç açıcı sonuçlar elde edemedim

1.İlk olarak kaydın dayanağı olan Tanımanın İptali Davası açılabilir diye düşünürken karşıma TMK 300 deki hak düşürücü süre (Çocuğun dava hakkı ve gecikmeyi haklı kılan sebepler hariç) ve yine ilk kaydın dayanağı olan doğum belgesi çıktı bu durumda bundan bir sonuç alamayız diye düşündüm
2.Olarak her iki kayıttaki çocuğun esasen aynı kişi olduğu ancak baba adlarının yanlış yazılarak iki farklı kayıt meydana geldiği dolayısıyla baba adlarının değiştirilerek mükerrer kaydını iptalini talep edelim diye düşündüm bu halde de yine karşıma ilk kaydın dayanağı olan doğum belgesi(bu doğum belgesinde baba adı A) çıkıyor. Bu halde Amacımız işlem gören ikinci kayıttaki bilgilerle nüfus kaydının düzeltilmesi ancak burada babanın belirlenmesi(İlk kayıtta baba adı A,ikinci kayıtta K)açısından sorun çıkacağını düşünüyorum.

Değerli meslektaşlarım düşünmüş olduğum olasılıklar hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir,önerebileceğiniz başak bir yol var mıdır?