Mesajı Okuyun
Old 24-04-2013, 14:05   #1
Av. Mehmet Kağan Gürbüz

Varsayılan Bankanin Sorumluluğu

Merhabalar
Meslekte yeni olduğum için bir konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var. Bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
Müvekkilim bir bankadan kardeşinin vergi borcuna mahsup edilmesi için hesabına para yatırıyor ve görevli kişi bu işlem sonunda kendisine işlemin dekontunu veriyor. dekontta işlemin gerçekleştiği belirtilmiş. Buraya kadar her şey normal. Olay buradan sonra değişiyor. Görevli kişi müvekkilimin verdiği parayı müvekkilimin kardeşine değil aynı bankada görevli başka bir kişinin hesabına yolluyor. Parayı yolladığı kişiye de bu para benim param kredi borcumu yatırmak için gönderdim diyor daha sonra kendi hesabına aktarıyor bu parayı. Banka yetkililerine durumu haber verdiğinde parasının kendisine ödeneceği söyleniyor. bir kaç gün önce müvekkilim bankaya gittiğinde banka yetkilileri burda bizim sorumluluğumuz yok o kişiyi açığa aldık polis tarafından da aranıyormuş diyor. Bir diğer garip nokta da bankada görevli ikinci kişi apar topar başka bir ildeki bu bankanın şubesine yollanıyor.
Konunun Özü bu. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.