Mesajı Okuyun
Old 22-04-2013, 18:01   #1
ZERRİN

Varsayılan Karar Düzeltme/Tedbirlerin Devamı

Değerli Avukatlar;

Nafaka, velayet, maddi - manevi tazminat istemli boşanma davası dosyamız temyiz sonucu onama kararı ile yargıtaydan döndü. Bu süre içerisinde eşime ait olan ve davalar boyunca çocuklarımla bana tahsis edilen evde kalmaktaydık.
1. Şimdi eşim bizi evden tahliye edebilir mi?
Ecrimisil diye birşey varmış, isteyebilir mi?
2. Yargıtay kararı boşanma davası kararı ile aynen onandı. KAHDEM Sitenizde Karar düzeltmeye gidilebileceğini öğrendim. Karar düzeltmeye gidersem bu ne kadar sürer ve bu sürede evin bize tahsisi devam eder mi?
3. Davada kesinleşen tazminatların tahsilatı hakkında, dosyalarda hiçbir bilgi yazmıyor. Nasıl ve hangi biçimde tahsilatlar mümkündür? Onama kararının hemen peşinden icra yolu ile alabilir miyim tazminatlarımı?

Ve bir sorum daha olacak, katılım alacağı davası da açmıştım temyiz sonucunu mu bekliyor acaba? Bu dava sonuçlanınca yine temyiz etme hakkım var mı?
Boşanma davamızda ev eşyaları ile ilgili bir karar yazmıyor, fakat eşim katılım alacağı davasında eşyaları faturaları ile birlikte kendi adına olduğunu belgeledi. Eşyaları evden çıkarken birlikte götürebilir miyim? Bu suç olur mu?

Yardımlarınız sayesinde bir çok zorlukları aştık, bilgilendirmeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.