Mesajı Okuyun
Old 22-04-2013, 13:07   #19
Av. Göztepeli

Alıntı:
Yazan gamze tuna
hemen avukatı şiyatet edeyim, avukata dava açayım düşünesine son derece karşıyım.yaptığı doğru olmayabilir avukat dilekçesinde mesleğin onurunu ve saygınlığını koruyarak tamamen hukuk çerçevesinde iddia da bulunmalıdır ama dilekçede dolandırıcılık iddiasında bulundu diye hemen avukata dava açabilir miyim diye düşünmek ,telafisi imkansız bir durumu kurtarırmışcasına bir yol aramak bir meslektaş tarafından yapılacak doğru bir davranış değil.kaldi ki anlatılan olayda savunma sınırı aşılmadığını alenen hakaret kastıyla davranılmadığını düşünüyorum.dikkat edin de şikayetiniz sonuçsuz kaldığığında o avukat size karşı yasal yollara başvurmasın.

Gamze hanıma aynen katılıyorum. Ağır durumlar olmadığı sürece meslektaşların şikayet edilmesini şahsen pek doğru bulmuyorum. Bir anlık dikkatsizlik sonucu aynı durumun ileride bizim başımıza gelmeyeceği ne malum?

Bunun yanında beraat ile sonuçlanan dosyalarda cumhuriyet savcılarını da hakaret iddiasıyla şikayet etsek nasıl olur? Söz konusu olayda hakaret suçunun oluşmadığını ve savunma sınırları içerisinde kaldığını düşünüyorum. Saygılarımla.