Mesajı Okuyun
Old 17-04-2013, 09:21   #3
Av.Hatice Sarıbardak

Alıntı:
Yazan av.nesrinzeyneb
iyigünler 27 ağustos günü telefonuma özel numaradan geln çağrıya cevap vrdim ve telefondaki ses şahsıma küfürle birlikte tehditte bulundu. şikayetçi oldum. özel nimaranın ortaya çıkmasıyla şahsın kim olduğunu hatırladım. şahıs benim vekalet ilişkmisi kurmadan bir tanıdığımın hatrı için hukuki yardımda bulunduğum boşanma davasında sürekli destek verip para veremeyeceğini söylediği için hatra binaen yardımcı olduğum kadının eşi çıktı. ben şahıstan şikayetçiyim. şahıs beni tanımadığını beyan ediyor. burada vekalet ilişkisi kurulmadığından kamu görevlisine hakaret sayılır mı ve son olarak bir duyumuma göre yargıtay görüş değiştirmiş. dava sulh cezada açılmış ancak artık kamu görevlisine ilişkin tehdit hakaret asliye cezalarda görülecek şeklinde. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz.teşekkür ederim

Değerli meslektaşım,maalesef başımıza ne gelirse hep iyiniyetimizden geliyor.Hatra binaen yaptığımız o kadar çok iş var ki....Dilekçe mi yazmıyoruz,saatlerce danışma hizmeti mi vermiyoruz,gece gündüz telefonumuz ücretsiz danışma hattı gibi mi çalışmıyor daha neler neler....Asıl problem de burada bence.Bu güne kadar mesleki anlamda kimden ücret almadan hukuki yardımda bulunduysam beni bin pişman ettiler.En sonunda iş öyle noktalara gelebiliyor ki bakmışsınız gece yarısı telefonunuz çalmış o kişi bedava hallettirdiği iş ile ilgili her gelişmeyi size sormaya başlamış....Bu gün belki de benzer bir durumdan dolayı çok doluyum ben de bu gün itibariyle hiç kimseye bedava hukuki yardımda bulunmayacağım.Ne hatır ne de başka bir şey hiç bir şekilde bedava iş yapmayacağıma dair yemin ettim..