Mesajı Okuyun
Old 16-04-2013, 15:40   #4
Av.Bülent AKÇADAĞ

Sayın altiokebru,

Bende sizinle aynı şekilde bir ihtiyati haciz dosyası için Ankara'ya gitmiştim. Giderken tüm dilekçe, müzekkere, pul, dosya v.s yanıdma götürmüştüm. Zira büyük adliyelerde baro odası, fotokopi, bilgisayar gibi ihtiyaçları arayarak ciddi zaman kaybedebilirsiniz. Mesainin başında mahkemesine sunmuş olduğum ihtiyati haciz dilekçesinin kararını öğleden sonra -il dışından geldiğimi söylediğimden dolayı- almıştım.

Ayrıca icra müdürlüklerinde nakit para devri kapandığından dolayı Vakıfbank hesabınıza harç ve masraflara yetecek kadar para bulundurun.

İşinizin bir günde bitmesi çok zor ancak imkansızda değil.

Kolay gelsin.

Alıntı:
Yazan altiokebru
Merhaba Sayın Meslektaşlarım.Yarın ilk defa Ankara adliyesinde çek ile ilgili bir ihtiyati haciz kararı alıp, icrasına çalışacağım. Konya'nın bir ilçesinden gideceğim için aynı gün işin mümkün olduğu kadar hızlı tamamlanmasına çalışacağım. Aynı gün bitirebilmem mümkün olabilir mi?Teminatı elden kabul ediyorlar mı yoksa banka havalesi mi yapmam gerekiyor? Kararı icraya götürdüğümde ihtiyati haciz müzekkerelerini ben mi hazır edeceğim, yoksa icra memurları kendileri mi hazırlıyorlar, müzekkereleri elden takip imkanım olur mu vb aklınıza gelebilecek dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğünüz konularda Ankara'da çalışan yahut bilgi sahibi meslektaşlarımın yardımını ve uyarılarını bekliyorum.Gerçi bu soruların yanıtı nöbetçi mahkeme veya icra müdürlüğü uygulamasına göre de değişebilir ancak genel uygulama hakkında bilgisi olanlar aydınlatırlarsa çok sevinirim.
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Saygılar.