Mesajı Okuyun
Old 22-02-2007, 13:17   #10
A.Turan

Buraya soru sormak için girdim sorum hazırdı ama aynısını sayın ışıl yılmaz sormuşlar. 1-vurgulansın diye aynı soruyu tekrar ediyorum.
2- Dilini sadeleştirdiklerini iddia ediyorlar ama (sadeleştirmenin yanında olduğum halde) bu tasarı sadeleştirmeden öte Türkçe katliamını andırıyor. TDKmndan iki uzman alarak cümle nasıl kuruluru öğrenip sonra taslak hazırlasalar daha iyi olmaz mıydı?
3- Özellikle hata, hile , tehdit olarak bildiğimiz ve oldukça kabul edilmiş ve toplumca da anlaşılır sözcükleri kaldırmakla ne amaçlanmıştır.
4-Madde numaralarını değiştirmek gibi bir faciayı ceza kanununda yaşıyoruz. Aynı facia burda da devam ediyor mu?
5- Avrupa birliği borçlar yasasnının değiştirilmesini istedi mi? ( ben tek istemedği yasa bu diye biliyorum doğru mu?)
6- Tasarıyı okudukça asabım bozuldu. sizin de bozuluyor mu?
7- İsviçre BK nunda hizmet sözleşmeleri özel yasaları olmadığından düzenlenmiştir. Bizde ise çok şükür her sene değişen bir İŞ Kanunu varken hizmet sözleşmeleri tekraren neden BK da düzenlendi.
8-Medeni Kanun değişikliğinde ısrarla dernekleri de MK ya soktular. Kısa sürede ayrı bir derneklar kanunu hazırlanarak kullanılmayan yaklaşık 50 maddesi olan MK na sahip olmak nasıl bir duygu? Tıpkı BK da hizmet sözleşmeleri gibi.