Mesajı Okuyun
Old 21-02-2007, 21:08   #1
av_aykut

Varsayılan Bayilik Sözleşmesinin Feshi-acil

Sayın meslektaşlar bir konuda acil yardıma ihtiyacım var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bir bayilik sözleşmesi sözkonusu. bir plastik doğrama işi.Firmaların isimlerini vermiim. Xpen ile y şirketi arasında.Ben burda y şirketi tarafıyım.Yani üretici bayii.Xpen ile imzalanan bir sözleşme var.26.12.2006 tarihli bir sözleşme.Bu sözleşme gecen gün benim önüme geldi.Tamamen x pen lehine hükümler içeren bir sözleşme ve bir aksilikten dolayı bu sözleşmeyi feshetmek istiyoruz.Ama sözleşmede bizim feshedebilceğimize dair hiç bir hüküm yok.Henüz hiç bir mal alım satımıda yapılmadı.Sadece sözleşme imzalandı yani.Fesih maddesini aynen yazıyorum size sevgili meslektaşlar
FESİH:
''İşbu sözleşme koşullarından herhangi birine uyulmaması durumunda ve yazılı ihtar sonucu verilen 7 günlük süre içerisinde de sözleşme hükümlerini yerine getirmemesi durumunda,x pen tarafından tek taraflı olarakfesih edilecektir.Bu fesihten dolayı,üretici bayii,x pen den hiçbir hak ve tazminat talebinde bulunamaz.Üretici bayii tarafından x pene verilen ödeme evraklarının vadesinde ödenmemesi veya protesto olması halinde veya C/H bakiyelerin ihtara rağmen kapatılmaması halinde x pen sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.Fesih halinde teminatlar hakkında.. ve ... maddeler uygulanır.''

Ortada teminat için verilmiş bide 200.000 Ytl lik kambiyo senedi var.Biz bu sözleşmeden nasıl dönebiliriz şimdi??Ben bir haftadır araştırma yapmama rağmen müspet bir sonuca ulaşamadım.hep aleyhimize maddeler.Henüz hiç bir mal alım satımı yapılmaması fesihte işimizi kolaylaştılabilirmi??Şimdiden hepinize çok teşekkürler